Optimalizace pro vyhledávače

Optimalizace pro vyhledávače je postrach mnoha majitelů webových stránek. Jistě jste už o ní něco slyšeli, ale co to je a jak ji správně dělat?

Proč spolupracovat raději s agenturou

Vzhledem k tomu, že internetové vyhledávače mají rádi neustále aktualizovaný obsah a aktivní přístup k budování značky, je zapotřebí SEO a tvorbu zpětných odkazů neustále zlepšovat. Disponujete znalostmi z oborů jako je IT, marketing a další? Než se spoléhat na vlastní instinkt, doporučujeme kontaktovat nás, nebo jinou internetovou agenturu a navázat s ní dlouhodobou spolupráci. Většinu činností realizujeme sami, nebo spolupracujeme na optimalizaci pro vyhledávače s firmou Proweby.cz.

Internetové vyhledávače, nesprávná modla SEO?

Na první pohled se může SEO jevit jako snaha o zalíbení se internetovým vyhledávačům. V některých případech se dá hovořit i o doslovném podlézání. Je to ale ta správná cesta, po které lze dosáhnout zviditelnění webu a následnému růstu tržeb?

Internetové vyhledávače v roli lidí

I když je SEO nejčastěji do češtiny překládáno jako optimalizace stránek pro internetové vyhledávače (Google, Seznam, Bing a další), mělo by jít spíše o optimalizaci stránek pro uživatele. K čemu bude stránka, která se zobrazí na prvním místě ve výsledcích vyhledávání, ale uživatelé na ni nenajdou požadované informace? Správně, bude k ničemu. Právě proto vyhledávače hodnotí stránky na základě tajných algoritmů, které zohledňují stále více užitečnost webů pro uživatele. Klíčový je obsah, struktura webu HTML kód, sémantika stránek, odkazový profil a mnoho dalších on-page a off-page faktorů.

Principem všech internetových vyhledávačů je snaha o zobrazení co možná nejrelevantnějších výsledků. Pokud by totiž například Google zobrazoval nevhodné stránky na váš dotaz, lidé by jej přestali používat a jeho majitelé by mohli jít na zaslouženou dovolenou. Proto se algoritmy, podle kterých jsou stránky vyhledávány, mění a zpřísňují.

Jak se zalíbit uživatelům a internetovým vyhledávačům?

Chcete-li tedy dostat vaše webové stránky na první místa ve výsledcích vyhledávání internetových vyhledávačů, pak vás čeká náročná cesta, která si vyžádá moře času. Může to být mnoho vašeho času, nebo můžete svěřit práci nám a my ji uděláme rychleji a lépe.